czwartek, 7 listopada 2013

Bubusiowe aktualności.

    Kubuś ma już półtora roku i już bardzo dużo potrafi. Coraz lepiej operuje łyżką i widelcem, uczy się zawzięcie pić z kubeczka. Oczywiście nie obejdzie się bez rozlewu (nie, nie krwi) herbaty i upapranej podłogi, ale to nic bo przecież to się posprząta, a Bubuś chętnie mi w tym pomaga jak może. A jak już przy porządkach jesteśmy to pozwolę sobie powiedzieć jeszcze, że rośnie mi mały pedancik. Jak tylko Malutki zje to bierze od razu talerzyk i wynosi do kuchni, jak ja zjem to też wynosi, bywa, że nie pozwoli mi dopić herbaty bo pusty talerzyk od razu ląduje w zlewie. Jak porozlewa coś przy jedzeniu (i nie tylko przy jedzeniu) biegnie jak poparzony po ścierkę i w te pędy sprząta po sobie, jak nakruszy to znowu leci po miotełkę i próbuje zamiatać, a po zabawie nawet pozbiera trochę klocków do skrzyni. Za to rano jak tylko postawimy stopę na podłodze Mały bierze się za ściąganie pościeli i poduszek pomagając przy ścieleniu łóżka, potem obowiązkowo w ruch musi iść miotła. No i to tyle w kwestii sprzątania. Prócz tego dzielnie uczy się mówić, próbuje pow tarzać proste słowa i ku naszej niezmiernej radości stara się komunikować nie tylko krzykiem i piskiem. W sprawach nocnikowych tez mu idzie coraz lepiej, pomalutku, ale do przodu. Zadziwia mnie niemal każdego dnia jakim małym nowym sukcesem, aż serce rośnie.


4 komentarze:

 1. Aż miło się czyta taki post:) W dodatku pierwszy raz spotkałam się ze sprzątającym dzieckiem, też bym takie chciała :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite. Jak Ty to zrobiłaś? Męska wersja PPD :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no nie wiem czy PPD, bo jakość jego sprzątania pozostawia wiele do życzenia :P Ale sam fakt się liczy ;) Jak ja to zrobiłam? Czy ja wiem, nie robiłam tego w zaplanowanym działaniu, samo wyszło. Mały po prostu naśladuje nasze zachowania i bardzo chce pomagać, a my mu tego nie zabraniamy ;)

   Usuń

Cenię umiejętność wyrażania własnego zdania bez zbędnych wulgaryzmów i krytykę konstruktywną...
Oraz wysiłek włożony we wpisanie choć jednej literki w polu "Nazwa":)
Dziękuję za odwiedziny i pozostawione słowa. Każdego chętnego zapraszam ponownie :)